Sesja portretowa – Bałtyk Poznań

Sesja portretowa w miejscu przystań sztuki na podwórku łączącym wieżowiec Bałtyk i Concordia Design to wyjątkowe miejsce na mapie Poznania.

Zanim zaczęła się wojna w Ukrainie zrealizowaliśmy sesję portretową w okolicach Bałtyk Poznań ze Stasią ze Lwowa. Stasia jest studentką polonistyki i przez jakiś czas przebywała w Poznaniu studiując w tutejszej uczelni. Stasia zajmuje się także uczeniem języka polskiego osób z Ukrainy pracujących w Polsce prowadząc kanał KanApka na YouTube

Bałtyk Poznań, Concordia Design i przystań sztuki

W Bałtyku znajdują się głównie firmy z dziedziny finansów i nowych technologii, ale także dwupoziomowa siłownia z widokiem na miasto oraz kawiarnie i restauracje, w tym bar na 15 piętrze z niezwykłym widokiem na panoramę Poznania. Concordia Design to z kolei siedziba firm z branży kreatywnej i consultingowej.

Z jednej strony zabytkowy, XIX-wieczny budynek Concordia Design, a z drugiej innowacyjny, odważny i rozpoznawalny biurowiec Bałtyk. Jego projekt wykonany został przez jedną z najlepszych pracowni projektowych na świecie – MVRDV z Holandii, specjalizującej się w tzw. multifunctional buildings.

Przystań Sztuki – miejsce spotkań, kreatywnej wymiany i integracji różnych środowisk, ale przede wszystkim przestrzeń służąca prezentacji sztuki współczesnej.

Znajduje się pomiędzy budynkiem Bałtyku a Concordia Design, posiada scenariusz licznych otwartych wydarzeń, wystaw i pokazów. Przystań Sztuki zainaugurowała działalność wyjątkową wystawą rzeźb Sylwestra Ambroziaka pt. “Mama I’m coming home”. Jest doskonałym miejscem do prezentowania kina plenerowego i wystaw fotografii. Dotychczas odbyły się tu dziesiątki otwartych imprez dla poznaniaków: koncerty młodych poznańskich muzyków, pokazy kina w ramach cyklu ART. Of Life, potańcówki swingowe oraz imprezy klubowe z najlepszymi poznańskimi dj’ami.

W holu Bałtyku, który również pełni rolę wystawienniczą, odbyły się wystawy studentów School od Form m.in. wystawa „Superbohater”. Ekspozyjom towarzyszyły wykłady o najnowszych trendach w designie.

Przystań sztuki z licznymi wysepkami do siedzenia, schodami, lustrzaną kafejką, schodami, kolorowymi kolumnami przy hotelu Sheraton to wspaniałe miejsce na sesje fotograficzne. Zrobiłem tam już kilka sesji i ciągle nie wyczerpałem potencjału tego miejsca.

Na Przystani Sztuki znajdziecie również liczne knajpki, bary, kafejki.